11 Ekim 2010 Pazartesi

Kardeşini seç               Küçücük ellerle yazılan o duygu dolu mektuplar.. Ablacım, abicim diye başlayan... Mutlu etmek için daha güzel bir yol var mı? ...Ya da mutlu olmak için... İhtiyacı olana yardım mı etmek istiyorsunuz?...Tek yapmanız gereken sevgiye ihtiyacı olan bir çocuğa ablalık ya da abilik yapmanız, onlar sizden başka bir şey istemiyor.Zaten bu sitenin amacı para yardımı yapmak değil sayfayı açar açmaz ASLA PARA GÖNDERMEYİN diye  yazıyor. Bir defter, bir kitap ya da bir kalem içinizden ne gelirse, bir mektup yazın umut dolu yazın ki o da geleceğe umutla baksın, okusun, kardeşinizin sizin sayenizde okuduğunu üniversiteyi bitirdiğini hayal edin böyle bir mutluluk var mı ? Daha fazla yazamayacağım belki sesimi duymaz ama buradan bu siteyi kuran Cengiz Tünay'a çok ama çok teşekkür ederim.

        Kardeşini seç sitesi 2004 tarihinde kurulmuş, hiç bir dernek ya da vakıfla ilişkisi yokmuş zaten bir yardım sitesi de değil.Ayrıntılı bilgi için http://www.kardesinisec.com/ sitesini ziyaret ediniz.

        Kardeşini Seç  sitesine bir göz atın belki sizin de bir kardeşe ihityacınız vardır, paylaşmaya ,sevmeye, sevilmeye...Mutlu olmak için sevgiden başka neye ihtiyaç var ki ?..S e v g i l e r l e ..

2 yorum:

Filiz dedi ki...

öncelikle duyarlılığınız için size teşekkür ederim.ben 4.5 sene Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde çalıştım.Öğrencilerimin bazılarının bu site vasıtasıyla edindikleri ablaları vardı.Ablalarından mektuplar,hediyeler geldiğinde nasıl da sevinirlerdi..Mutlulukları gözlerinden okunurdu..Bu çocukların ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra ilgiye,umuda,hayallere ihtiyaçları var.Umarım adı geçen internet sitesi ve yazınız amacına ulaşır,daha çok miniğin yüzünde g,yüreğinde güller açar...

cigdem dedi ki...

Ne kadar çok kişi bu siteyi bilirse o kadar iyi diye düşündüm.Bir faydam olursa, bir çocuk daha mutlu olursa ne mutlu bana, ne mutlu bize..Bende size teşekkür ederim, desteğiniz ve iyi dilekleriniz için..